Japonlar Barış Manço 'yu neden çok sevdi?

0 oy
0

Rahmetli Barış Manço'nun, hayatta iken Japonya'da verdiği konserler oldukça ilgi görmüştür ve coşkulu geçmiştir. Peki Japonların bu Barış Manço sevgisi, hayranlığı nereden gelmektedir?

CEVAPLAR (1)

 • 0 oy

  Barış Manço, çok büyük bir müzik adamıydı. Müziklerinde doğu ile batının sentezini görmek mümkündür. Barış abi, doğu ile batının huzur içinde, savaşlar olmadan yaşamasını isterdi, barış adamıydı! Bu nedenle çocuklarının isimlerini bile "Doğukan" ve "Batıkan" olarak koymuştur.

  Barış Manço, sıradışı kıyafetleri ve değişik takılarıyla birlikte hep ilgi çekici olmuş, sesi ve müziğiyle de her zaman kendine hayran bırakmıştır.

  Ayrıca çocuklara da çok değer verirdi. Sadece ülkemiz çocuklarına değil, tüm dünya çocuklarına televizyon programlarında abilik etmiştir.

  Japonya'daki konserlerine gösterilen büyük ilgi de hep bu sebeplerden olsa gerek. Adam gibi adam Barış abiyi biraz tanıyan herkes, onu çok severdi. Binlerce Japon ellerinde Türk bayraklarıyla Barış abinin şarkılarına eşlik etmişti. Gurur verici bir şey gerçekten!

  Japonların ayrıca Türkleri kendileri gibi onurlu bir millet olarak görmektedir. Bu 1889'lara, Ertuğrul fırkateyni yolculuğuna dayanır. Bu da Barış Manço'ya olan sevginin büyük olmasının sebeplerindendir.

Cevap Verin

Bu soruya cevap verebilmek için üye girişi yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Şikayet Sebebiniz :
Cevabı silmek istediğinizden emin misiniz?
E-posta Adresiniz :
Şifreniz :
Facebook ile Giriş Yapın!

Hemen sormak veya cevaplamak için bize katılın!

Çıkış yapmak istediğinizden emin misiniz?

Evet Hayır