İstanbul 'un trafik sorunu nasıl çözülür?

0 oy
0

Sizce İstanbul'un trafik sorunu nasıl çözülür, toplu taşımaya yönlendirme ya da yapılan 3. köprü, trafik sorununa çare olur mu?

CEVAPLAR (3)

 • 0 oy

  Bence istenildikten sonra yapılamayacak şey yok. Özellikle teknolojinin bu şekilde ilerlediği günümüzde elbet çözümler üretilebilir.

  İstanbul trafiğinde araçlara baktığımızda genelde araçlarda tek kişi bulunuyor. Öncelikle bunun için bir sınırlama getirilebilir. İnsanların toplu taşıma araçlarını kullanabilmesi için teşvik edilmesi gerekiyor. Tabii bunun için de önce toplu taşımayı yaygınlaştırmak ve geliştirmek şart. Örneğin metrobüsün yetersiz kaldığı oldukça bariz. Bunun için raylı sistemin olması çok çok daha faydalı olabilirdi.

  İstanbul'un bir yakasında oturup, başka bir yakasında çalışan bir çok insan var. Bir çoğunun imkanları çalıştığı yakaya taşınmaya elverişliyken, bunu bazı nedenlerle yapmamaktadırlar. Bu da özellikle köprülerdeki trafiği çok daha fazla artmasını tetiklemedir.

  Toplu taşımanın etkisini, aşağıdaki video çok iyi bir şekilde açıklamış. Eminim siz de beğeneceksinizdir.

 • 0 oy

  İstanbul'la Tokyo'nun nüfusu hemen hemen aynı gibi. Japonlar, raylı sistemler ile trafik sorununu çözdüler.

  İstanbul'da da hem yeraltı hem de yer üstünde raylı sistemler yapılabilir. Metro ve tramvay hatları arttırılabilir. Böylece insanların toplu taşımaya yönlendirilmesi sağlanabilir.

 • 0 oy

  20 milyondan daha fazla nüfusa sahip olan İstanbul'un trafik sorunu çözülemez. Şehir doldu. Geniş yollar, köprüler yapmak için artık yer kalmadı.

  Şehirde artık nefes alamıyoruz. Bana kalırsa tek çözüm, buradaki nüfusu azaltmaktır.

Cevap Verin

Bu soruya cevap verebilmek için üye girişi yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Şikayet Sebebiniz :
Cevabı silmek istediğinizden emin misiniz?
E-posta Adresiniz :
Şifreniz :
Facebook ile Giriş Yapın!

Hemen sormak veya cevaplamak için bize katılın!

Çıkış yapmak istediğinizden emin misiniz?

Evet Hayır