"Hesabınızın bu eylemi gerçekleştirmek için izni olmayabilir." hatasının çözümü?

0 oy
0

Arkadaşlar merhaba,

Twitter'da tweet akmak istediğimde ya da bir tweeti favlamak istediğimde "Hesabınızın bu eylemi gerçekleştirmek için izni olmayabilir. Lütfensayfayı yenileyin ve tekrar deneyin." hatası alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?

CEVAPLAR (1)

 • 0 oy

  Öncelikle geçmiş olsun. Bu hatanın temel nedeni, hesabınız üzerinden çok kısa sürede çok fazla işlem yapılması. Örneğin çok kısa sürede çok fazla takipçi kazanma, çok kısa sürede çok fazla tweet atma, favlama vs. Bu sorunu yaşayanların genel olarak yaptığı / yaşadığı durumlar : 

  • Takipçi arttırma uygulaması kullanılması,
  • Takipçi arttırmak için bot yazılımlar kullanılması,
  • Bilgisayarınıza / hesabınıza takipçi arttıran, otomatik tweet atan zararlı bir yazılımın yüklenmesi sonrasında Twitter hesabınız da bu tür engellemeler meydana gelebilir. Bu sorunu aşmak amacıyla, öncelikle Twitter'ı bilgisayardan kullanıyorsanız bilgisayarınız için bir virüs taraması yapmanız faydalı olacaktır. Twitter virüsleri genelde bir kaç parçadan oluşur. Bu parçaların bir kaçını el ile temizlemeniz gerekir.

  Bilgisayarınız temizlendiğinde artık yapmanız gereken hesabınızın kilitlendiğine itiraz etmek. https://support.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended adresindeki formu doldurarak hesabınızda yaşadığınız problemleri bildirebilirsiniz.

  Formu doldurup ilettiğinizde Twitter'dan aşağıdaki şekilde bir e-posta alacaksınız.

  Merhaba,
   
  Bildirim için teşekkürler. @hesap_adı adlı hesabının Twitter ile bağlantısı olmayan başka bir kullanıcı veya servis tarafından ele geçirildiğini düşünüyoruz. Hesap güvenliğini sağlamak ve Twitter’ı güvenli bir şekilde kullanmak için aşağıdaki adımları takip et:
  Twitter.com üzerinden hesabından çıkış yap.
  Bağlantıya tıkla ve şifreni değiştir: https://twitter.com/account/begin_password_reset
  Lütfen daha önce kullanmadığın güçlü ve eşsiz bir şifre seçtiğinden emin ol. Başka bir sorun varsa bağlantıya tıkla ve "E-posta aracılığıyla şifre nasıl sıfırlanır" başlığı altındaki adımları takip et: https://support.twitter.com/articles/14663
  Şifreni değiştirdikten sonra hesabının normale dönmesi birkaç saati bulabilir. 
   
  Şifreni yenilemene rağmen sorun yaşıyorsan lütfen bu iletiyi yaşadığın sorunun detaylarını da ekleyerek yanıtla.
   
  Teşekkürler,
   
  Twitter Destek
  http://support.twitter.com
  @Destek

  Twitter da bazı işlemler anlık gerçekleşmez. Yani hesabı dondurduğunuzda hemen bu işlem gerçekleşmeyebilir. SMS'te hemen gelmeyebilir, geçici bir sorun olabilir. Böyle bir durumda panik yapmanıza gerek yok, daha sonra aynı işlemleri tekrar deneyin.

Cevap Verin

Bu soruya cevap verebilmek için üye girişi yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Şikayet Sebebiniz :
Cevabı silmek istediğinizden emin misiniz?
E-posta Adresiniz :
Şifreniz :
Facebook ile Giriş Yapın!

Hemen sormak veya cevaplamak için bize katılın!

Çıkış yapmak istediğinizden emin misiniz?

Evet Hayır