Sahte rakı nasıl anlaşılır?

0 oy
0

Son zamanlarda televizyonlarda sık sık sahte rakı haberleri görüyoruz. Kimisi gözünü, kimisi böbreğini, kimisi de hayatını kaybediyor.

Sahte rakının fiyatının oldukça düşük olduğu söyleniyor. Tamam fakat sahte rakıyı anlamanın başka bir yolu yok mu? Gerçek rakı ile sahte rakı arasındaki fark nasıl anlaşılır?

CEVAPLAR (1)

  • 0 oy

    Gerçek rakı etil alkolden, sahte rakı ise daha ucuz maliyetli metil alkolden yapılıyor. Bunu içerken kesin olarak anlamak pek te kolay bir iş değildir. Ancak labaratuarlarda yapılan incelemeler ile anlaşılabilir.

    Rakının sahtesini şişenin kapağından anlamanız mümkündür. Kapakta bulunan seri numarası ve üretim tarihini iyice kontrol edin. Bu numaraları elinizle iyice ovuşturun. Eğer siliniyorsa, uzak durun! Hemen yetkililere haber verin. Sahte rakı üreticileri kapaklara seri numarası ve üretim tarihini orjinal bir şekilde koyamıyorlarmış. Bu oldukça pahalı bir işlemmiş.

    Ayrıca kapağı tutan halka kısmına da iyice bakın. Sonradan tutturulmuş olabilir. Sivri bir cisim ya da tırnağınızla kontrol edebilirsiniz.

    Oldu da dışarda içmeye gittiniz. Kesinlikle sıfır şişe açtırın. Doldurulup getirilen bardaklardaki rakılar riskli olabilir. Siz kendinizi korumaz iseniz, kimse sizi düşünmez. Bunu unutmayın!

Cevap Verin

Bu soruya cevap verebilmek için üye girişi yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Şikayet Sebebiniz :
Cevabı silmek istediğinizden emin misiniz?
E-posta Adresiniz :
Şifreniz :
Facebook ile Giriş Yapın!

Hemen sormak veya cevaplamak için bize katılın!

Çıkış yapmak istediğinizden emin misiniz?

Evet Hayır