POMEM Başvuru şartları nelerdir?

0 oy
0

Selam arkadaşlar,

5.000 yeni alımın yapılacağı özel harekat polisliği için POMEM başvuru şartlarını bilenler paylaşabilir mi? Daha önce tecrübesi olup, paylaşmak isteyenler vardır sanırım :)

CEVAPLAR (1)

 • 2 oy

  Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri Başvuru Şartları aşağıdaki gibidir.

  1. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalısınız.
  2. Sağlık açısından, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği'nde belirlenen şartları taşımalısınız.
  3. En az dört yıllık üniversiteden ya da YÖK tarafından denkliği kabul edilen yurt dışındaki bir üniversiteden mezun olmuş olmalısınız.
  4. KPSS P3 puan türünden, (60,000) taban puan veya üzerinde puan almış olmalısınız.
  5. Değerlendirme ve seçme işlemlerinin ilk günü baz alınarak bayan ve askerliğini yapmayan erkek adaylar için 28 yaşından (22/12/1987 sonrası doğmuş olmalı), askerliğini yapmış erkek adaylar için 30 yaşından (22/12/1985 sonrası doğmuş olmalı) gün almış olmamalısınız.
  6. Sizin veya (evli iseniz) eşinizin aşvuru öncesi ve başvuru sırasında; genelev, birleşme yeri, randevu evi, tek başına fuhuş yapılan mesken ve bu gibi yerlerde aracılık, bekleyicilik ve benzeri bir meşguliyeti bulunmamak; fuhuş, kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeni ile hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, idarî yaptırım uygulanmamak veya hüküm giymemiş olmak, bunlardan herhangi birinin uzlaşma yoluyla sonuçlandırılmamış veya yine bunların herhangi birisiyle ilgili olarak mahkemece hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak ya da başka bir tedbire çevrilmemiş olmalısınız.
  7. Sizin veya (evli iseniz) eşinizin Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış veya yasaklanmış haklar geri verilmiş olsa bile; devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından; mahkûm olmamalı veya hükmün açıklamasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmalı ya da evam etmekte olan bir kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmalısınız.
  8. Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya parti kollarına üyeliğiniz olmamalı, daha önceden üyeliği var ise ayrıldığınızı belgelemeli, terör eylemleri ile organize suç faaliyetlerine katılmamış olmalısınız.
  9. Silah taşımaya ve silahlı görev yapmaya hukukî bir engeliniz bulunmamalı.
  10. Herhangi bir kadınla veya erkekle nikâhsız olarak birlikte yaşıyor olmamalısınız.
  11. Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamalısınız.
  12. 08.05.2005 tarihli ve 25809 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliği'nin 11. maddesi kapsamında ilişiği kesilenler hariç, Genel Müdürlük bünyesindeki eğitim kurumlarından ayrılmış veya çıkarılmış ya da herhangi bir yükseköğretim kurumundan disiplinsizlik nedeniyle çıkarılmamış olmalısınız.
  13. İlgili mevzuat kapsamında yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçlarınız olumlu olmalıdır.

  Hakkınızda hayırlısı olması dileğiyle :)

Cevap Verin

Bu soruya cevap verebilmek için üye girişi yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Şikayet Sebebiniz :
Cevabı silmek istediğinizden emin misiniz?
E-posta Adresiniz :
Şifreniz :
Facebook ile Giriş Yapın!

Hemen sormak veya cevaplamak için bize katılın!

Çıkış yapmak istediğinizden emin misiniz?

Evet Hayır