Sosyal medya uzmanı görev tanımı?

0 oy
0

Selamlar,

Sosyal medya uzmanlığı ülkemizde giderek gelişen bir sektör ve yakın arkadaşım bu alana yönelmek istiyor. Tam olarak ne iş yapar bu sosyal medya uzmanları, kurumsal firmalarda görev tanımları nasıldır?

CEVAPLAR (1)

 • 1 oy

  Sosyal medya uzmanı, tamamiyle yaratıcılıkla bütünleşen eğlenceli bir meslek. 

  Eğer kurumsal bir firmada çalışıyorsanız, markanız için genellikle sosyal medya mecralarında yaratılan tüm hesapları yönetiyor ve bu hesaplar içerisine yaratıcı içerikler sağlıyorsunuz. İçeriklerin ne zaman-nasıl ve ne şekilde paylaşılacağı da ince hesaplanması gereken bir iş. Eğer şirket içerisinde dijital departmanda bir ekibe sahipseniz, televizyon, internet, gazete gibi iletişim kaynakları için en yaratıcı reklam ve kampanya çalışmaları düzenliyorsunuz.

  Ayrıca müşterilerinizle kurduğunuz iletişim de bu meslekte önemli bir yer sağlamakta. Çünkü siz markanızın müşterileri ile ne kadar kuvvetli bağ kurarsanız o kadar geri dönüşüm elde edebilirsiniz. Tabii ki bu iletişimin inceliklerini bilmek de belirli bir birikim gerektirmekte.

  -

  Ajans çalışanıysanız, size verilen kurumsal firmların hesaplarını ayrı ayrı yönetip, elinizde olan markaların paylaşımlarının ve müşterilerin iletişim yönetimini sağlıyorsunuz.

  Ayrıca ajanslarda genellikle bir ekip bulunduğundan dolayı reklam ve kampanyaları en yaratıcı şekilde planlamaya çalışıyor ve müşteriler için en iyi hizmeti sunmaya çalışıyorsunuz.

  --

  Kabaca sosyal medya uzmanı olan kişilerin hafta içerisinde yaptığı çalışmalar bundan ibaret oluyor. Tabi ki bu iş yükümlülükleri ajans ve şirketlere göre değişkenlik gösterebiliyor. Daha detaylı öğrenim elde etmek için verdiğim "internet,televizyon, gazete" kategorilerinin iç kısmını da incelemek gerekmektedir. :)

   

Cevap Verin

Bu soruya cevap verebilmek için üye girişi yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Şikayet Sebebiniz :
Cevabı silmek istediğinizden emin misiniz?
E-posta Adresiniz :
Şifreniz :
Facebook ile Giriş Yapın!

Hemen sormak veya cevaplamak için bize katılın!

Çıkış yapmak istediğinizden emin misiniz?

Evet Hayır