Laptop alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

0 oy
0

Merhabalar,

Bilgisayar fiyatlarının iyice yükseldiği bu günlerde işlerimi aksatmamak için acilen bilgisayar almam gerekiyor. Laptop alırken dikkat etmem gerekenler nelerdir acaba? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

CEVAPLAR (1)

 • 1 oy

  laptop almadan önce hangi ihtiyacın için alacağına karar vermelisin. sadece internete girmek, facebook ve benzeri sosyal medya sitelerinde takılmak, müzik dinleyip, film seyretmek için çok pahalı ve üst düzey özelliklere sahip bir laptop almana gerek yok!

  fakat, tasarımsal veya mühendislik amaçlı ağır programlar kullanacağım dersen, o zaman yüksek performanslı bir laptop almanı öneririm. 

  işlemci olarak intel, ekran kartı olarak nvidia markalarını tavsiye ederim. alacağın laptopta en az 3 gb ram olmasına dikkat et. ne kadar fazla olursa, o kadar yüzün güler :)

  alacağın laptopun işlemci puanlarına https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php bu linkten bakabilirsin. 3000-3500 puanın üstünde olsun bence!

  bana göre en iyi laptop markaları, asus, lenovo ve msi 'dır. hp ve acer 'dan uzak dur derim. hp 'lerde çok ısınma problemi oluyormuş. benim eski makinam acer 'dı. servisten çıkaramadım nerdeyse kullanmak için, ordan bir soğukluk kaldı bende, acer 'a karşı.

Cevap Verin

Bu soruya cevap verebilmek için üye girişi yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Şikayet Sebebiniz :
Cevabı silmek istediğinizden emin misiniz?
E-posta Adresiniz :
Şifreniz :
Facebook ile Giriş Yapın!

Hemen sormak veya cevaplamak için bize katılın!

Çıkış yapmak istediğinizden emin misiniz?

Evet Hayır